Najlepszy tusz do rzęs – ranking wybranych produktów

 

Jak znaleźć najlepszy tusz do rzęs, który spełni oczekiwania? Aby tak się stało, trzeba zastanowić się, czego oczekujemy od tuszu… Obecnie w ofercie drogerii znajdziemy wiele rodzajów tuszów, które kuszą swoimi niezrównanymi właściwościami, przynoszącymi zdumiewające efekty wokół powiek. Dobry tusz do rzęs wydłużający, pogrubiający, podkręcający rzęsy, unoszący, niesklejający, nieosypujący się, niekruszący się, odżywiający rzęsy, to marzenie każdej kobiety. Wiele okazji jest, aby zastosować różne, dostępne rodzaje tuszu do rzęs, od delikatnie podkreślających oprawę oka na co dzień, poprzez zalotnie podkręcające rzęsy, aż po mocno pogrubiające rzęsy, dając efekt prawie jak przy doczepianiu sztucznych włosków.


Spis treści artykułu:

Ranking najlepszych tuszów do rzęs

Ranking tuszy do rzęs, powinien przede wszystkim uwzględniać zgodność działania tuszu z zapewnieniami producenta o skuteczności produktu. Poza działaniem, poprawiającym wygląd rzęs, doskonale byłoby, gdyby jednocześnie je pielęgnował i odżywiał. Wybierając tusze do rzęs z odżywką, mamy poczucie, że po całodniowym obciążeniu tuszem, rzęsy nie będę zniszczone i przesuszone.

Na ranking tuszy do rzęs ogromny wpływ na cena

Tusze do rzęs ranking produktów w granicach około 20 zł. to przede wszystkim produkty popularnych marek, jak Maybelline, Max Factor i Rimmel. Linia kosmetyków pogrubiających i wydłużających, Maybelline Collosal Volume Express to niezawodne kosmetyki o intensywnym, czarnym pigmencie. Max Factor broni się modelem 1000 Calories, który zjawiskowo zwiększa objętość rzęs oraz Nasterpiece Max, czterokrotnie zwiększającym objętość rzęs. Firma Rimmel to twórca serii Scandal Eyes, która nadaje spojrzeniu wyrazistości, dzięki bardzo mocnemu pogrubieniu rzęs.

Tusz firmy L’Oreal z linii Volume Milion Lashes rozdziela dokładnie każdą rzęsę, dzięki swojej szczoteczce z krótkim włosiem. Po aplikacji urzeka się spojrzeniem, które rzeczywiście wygląda, jakby było obdarzone niezliczoną ilością rzęs. Za markę L’Oreal do makijażu rzęs trzeba zapłacić już około 50 zł.

Tusze do rzęs – ranking produktów ekskluzywnych

Jeżeli jednak nie podpasuje nam żaden powyższy tusz do rzęs, ranking najlepszych powinien wkroczyć do przede wszystkim ekskluzywnej lini produktów, które poza działaniem na wygląd rzęs, dbają również o strukturę i odżywienie włosa. Tusze ekskluzywne to koszt w granicach stu złotych wzwyż. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się tusz Yves Saint Laurent, Mascara Volume Effet Faux Cils Efekt, która odżywia rzęsy oraz dokładnie je rozdziela i pogrubia, sprawiając, że nawet u kobiet z rzęsami krótkimi i cienkimi, efekt jest jak z salonu kosmetycznego przy doczepianiu sztucznych pasm. Twórczyni współczesnego opakowania tuszu oraz wygodnej w użyciu szczoteczki, Helena Rubinstein, w ofercie przedstawia Lash Queen Feline Blacks, która doskonale wydłuża, podkręca i pogrubia rzęsy,anie sklejając ich i nie krusząc się. Efekt doskonały.

Tusz do rzęs z odżywką

Tusze do rzęs z odżywką to doskonały pomysł, aby na co dzień dbać o kondycję rzęs, jednak najważniejsze, aby osobiście zastanowić się nad potrzebami, jakie powinien spełnić tusz do rzęs. Tusze do rzęs ranking powinien powstać przed lustrem każdej z nas, indywidualne predyspozycje sprawiają przecież, że niektóre marki są dla nas odpowiednie, świetnie tolerowane, inne wręcz przeciwnie. Próbujmy, testujmy!

Źródła:

  1. Dermatologia kosmetyczna, Murad Alam, Hayes B. Gladstone, Rebecca C., Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2011, wyd.1, ISBN: 978-83-7609-312-3
  2. Cosmetic Dermatology: Products and Procedures, Zoe Diana Draelos, John Wiley & Sons, 2015, ISBN: 1118655486, 9781118655481

Dodaj komentarz