Naturalna odżywka do rzęs i brwi – czy taka istnieje?

 

Zastanawiając się, która odżywka do brwi i rzęs sprawi, że oprawa oka stanie się wyrazista, z pewnością musisz zwrócić uwagę na skład danego kosmetyku. Pewność, że naturalna odżywka do rzęs, nie zawierająca szkodliwych substancji, jest tą najskuteczniejszą, może zostać zachwiana, widząc szeroki wybór produktów na rynku kosmetycznym. Jaka odżywka do rzęs i brwi, wśród produktów, dostępnych na rynku, będzie najbardziej efektywna w stosowaniu?


Spis treści artykułu:

Opis naturalnych odżywek do rzęs i brwi

Wybierając odżywkę, dzięki której rzęsy powinny stać się gęste, długie, niewypadające, a brwi mocne, często kierujemy się renomą marki oraz skutecznością innych kosmetyków danego producenta.

Odżywka na rzęsy Cristian Breton

Kremy do twarzy firmy Cristian Bretondo twarzy sugerują, że inne produkty też prezentują sobą wysoką jakość i skuteczność. Odżywka na rzęsy tej firmy zawiera mnóstwo sztucznych substancji, które przy dłuższym stosowaniu mogą wywoływać podrażnienia. Zawiera też alkohol, który dodatkowo podrażnia. Odżywka firmy Christian Breton, stosowana co najmniej dwa razy dziennie, poprawia stan rzęs i brwi, jednak stosunek ceny do skuteczności, jest nieadekwatny.

Odżywka marki Long2Lashes

Kusi swoją atrakcyjną ceną, niestety nie kusi skutecznością. Po dłuższym okresie stosowania nie widać, niestety zapewnianych przez producenta efektów. Rzęsy po sześciu tygodniach stosowania, są cienkie i krótkie, plusem jest to, że mniej wypadają. Odżywka Long2Lashes nie podrażnia skóry wokół oczu, produkt jest wykonany z naturalnych składników. Skuteczność znikoma.

Odżywka do rzęs i brwi Dermena

Dostępna w aptekach, również nie przynosi spektakularnych efektów. Jej skład jest bezpieczny dla skóry, jednak poza ograniczeniem wypadania i stymulacją wzrostu nowych rzęs, nie wpływa znacząco na poprawę gęstości oprawy oka. Stosowana regularnie, pomaga zregenerować utracone rzęsy i brwi, jednak efekt stosowania nie zadowala.

Produkty marki Regenerum

Firma ta z kolei proponuje odżywkę: Regeneracyjne serum do rzęs, zawarła w składzie produktu wiele sztucznych substancji, które przy dłuższym stosowaniu powodują pieczenie w okolicy oczu. Odżywka jest dobrą bazą pod stosowany tusz, ułatwiając jego rozprowadzenie i poprawiając trwałość. Nazwa, zachęcająca do walki ze zniszczonymi rzęsami i brwiami, przekonuje, że odżywione zostaną zniszczone włoski, jednak efekty stosowania to głównie podrażnienia. Produkt jest skuteczny głównie jako podkład pod makijaż rzęs.

Może popularna odżywka do rzęs Nanolash?

Podobno efekty stosowania mają być widoczne już po około dwóch tygodniach, kusi zapewnieniem o skuteczności i wydajności, jednak w praktyce rzęsy są w lepszej kondycji, ale wydłużenie… trzeba byłoby mierzyć linijką milimetry. Mogą wystąpić podrażnienia.

Najlepsza naturalna odżywka do rzęs według czytelniczek

Wśród odżywek do rzęs i brwi, dostępnych na kosmetycznym rynku, najlepiej wypada odżywka marki Miralash (ranking i ankieta przeprowadza wśród czytelniczek). Dzięki bezpiecznym składnikom nie powoduje podrażnień, a stosowanie jest możliwe nawet długoterminowo. Jeśli zastanawiasz się, czy odżywka do rzęs w ciąży to dobry pomysł, Miralash możesz wybrać bez obaw. Stosując Miralash, wreszcie można oglądać widoczne efekty, nie odczuwając dyskomfortu stosowania.

Źródła:

  1. Dermatologia dla niedermatologów, Anna Wojas-Pelc, Andrzej Jaworek, Medycyna Praktyczna, 2017, ISBN: 9788374305150
  2. Cosmetic Dermatology: Principles and Practice, Second Edition, Leslie Baumann, Mcgraw-hill, 2009, ISBN: 0071490620, 9780071490627

Dodaj komentarz