Serum do rzęs – jakie powinnam wybrać dla siebie?

 

Codzienna pielęgnacja twarzy zwykle pomija kwestie rzęs. Rano nakładamy tusz do rzęs, wieczorem wykonujemy demakijaż i to zwykle tyle, jeśli chodzi o rzęsy. Chcemy, aby były długie i gęste, ale często same przyczyniamy się do ich osłabienia. Warto zadbać o nasze naturalne rzęsy, aby nie kusiło nas doczepianie sztucznych, i abyśmy mogły cieszyć się pięknym spojrzeniem.


Spis treści artykułu:

Serum na rzęsy a etymologia problemu

Przerzedzone, cienkie i słabe rzęsy to najczęściej rezultat przedłużania rzęs. Doklejanie sztucznych rzęs bardzo osłabia nasze naturalne. Ponadto codzienny demakijaż nie służy nawet zdrowym, grubym rzęsom. Kiedy dopada nas alergia czy przeziębienie zwykle pocieramy nasze oczy, co prowadzi do uszkodzeń mechanicznych i rzęsy wypadają.

Kosmetyki do rzęs a nasze oczekiwania wobec produktów

W celu poprawienia stanu naszych rzęs powinniśmy codziennie je pielęgnować. Warto używać odpowiednich, dobrych kosmetyków do tego obszaru twarzy, zwłaszcza gdy:
rzęsy są zniszczone zabiegami kosmetycznymi,

  • nasze naturalne rzęsy są krótkie i słabe,
  • nie lubimy nakładać codziennego makijażu a chcemy cieszyć się długimi i grubymi rzęsami,
  • kiedy mamy piękne rzęsy i nie chcemy, aby codzienny demakijaż je osłabił.

Stosując konkretny preparat do rzęs mamy wobec niego określone oczekiwania. Przede wszystkim chcemy, żeby nasze rzęsy stały się zagęszczone, wydłużone. Odżywka lub serum przyspieszające wzrost rzęs powinny:

  • posiadać w składzie wysoko skoncentrowane składniki aktywne, które odżywią nasze rzęsy i pobudzą do wzrostu nowe,
  • być łatwe w aplikacji – metoda aplikacji powinna ograniczać możliwość dostania się produktu do oczu,
  • zapewniać profilaktyczne, ochronne działanie,
  • być delikatne dla oczu, nie powodować uczuleń i alergii,
  • mieć szczelne, higieniczne opakowanie.


Jakie najlepsze serum do rzęs jest dostępne na rynku?

Serum lub odżywka powinny mieć wielotorowe, kompleksowe działanie. Chodzi przede wszystkim o odżywienie rzęs, gdyż wtedy staną się wzmocnione, co przełoży się na ich zagęszczenie i wydłużenie. Wyraźnie odżywione rzęsy uzyskamy stosując odżywkę Miralash. To bogata formuła, która zapewnia działanie ochronne, a zarazem pobudza nowe włoski rzęs do wzrostu. Nowo wyrośnięte rzęsy są zauważanie grubsze i dłuższe. To coś więcej niż serum na porost rzęs. To delikatny dla oczu, ale skuteczny dla wzmocnienia rzęs kosmetyk.

Jak prawidłowo stosować serum na porost rzęs?

Przed zastosowaniem każdej odżywki czy serum na rzęsy powinniśmy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną przez producenta do opakowania. Dla szybkiego i skutecznego rezultatu stosowanie produktu powinno być systematyczne i regularne, a przede wszystkim zgodne z zaleceniami – zwykle jest to raz lub dwa razy dziennie. Nie należy nakładać preparatu do rzęs częściej niż przewidziano, gdyż może to spowodować podrażnienie bądź uczulenie, a nie przyspieszy działania. Tylko takie działanie umożliwi spełnienie naszych oczekiwań. Odżywka czy serum do rzęs powinna być aplikowana po demakijażu oczu na oczyszczone rzęsy. Nakładając odżywkę uważajmy, aby produkt nie dostał się do oczu. Niektóre kosmetyki mogą podrażniać wrażliwe oczy.

Źródła:

  1. Dermatologia kosmetyczna, Murad Alam, Gladstone Hayes B., Tung Rebecca C., Urban & Partner, Wrocław 2011, ISBN: 9788376093123
  2. Cosmetic Dermatology, Cheryl M. Burgess, Springer Science & Business Media, 2005, ISBN: 3540230645, 9783540230649

Dodaj komentarz