Tusz do rzęs wydłużający i inne dostępne rodzaje

 

Nie ulega wątpliwości, że tusz do rzęs wydłużający czy pogrubiający to nieodzowne produkty w kosmetyczne każdej kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego – wyraziście podkreślone rzęsy nadają spojrzeniu głębię oraz sprawiają, że oczy wydają się być większe i tym samym bardziej wypoczęte. Wybór odpowiedniego tuszu potrafi znacząco zmienić wygląd naszej twarzy, dlatego też warto zadbać o podjęcie dobrej decyzji. Charakterystyczna dla współczesnego rynku mnogość dostępnych produktów może szybko nas przytłoczyć i skłonić do porzucenia rzetelnej analizy asortymentu sklepów. Aby uniknąć takiej sytuacji, prezentujemy zestawienie najpopularniejszych typów produktów do malowania rzęs.

Spis treści artykułu:

Zaczynamy od tuszów do rzęs wydłużających

Wydłużający tusz do rzęs sprawdzi się u osób, które nie są zadowolone z naturalnej długości swoich włosków. Mascary takie wyróżniają się smukłą szczoteczką oraz płynną konsystencją. Składnikiem odpowiedzialnym za osiągnięcie pożądanego efektu są zazwyczaj specjalne polimery. Dzięki innowacyjnej technologii tusz wydłużający rzęsy może też zawierać syntetyczne włókna, które w trakcie aplikacji tuszu dołączają się do naturalnych rzęs, tworząc zachwycającą iluzję zwiększenia długości rzęs.
Na rynku pojawiają się również obecnie produkty takie jak tusz do rzęs wydłużający i podkręcający. Zapewniają one intensyfikację efektu wydłużenia poprzez uniesienie włosków do góry, tak jak robi to zalotka.

Pogrubiający tusz do rzęs

Idealnie sprawdzi się u osób o niezbyt dużym zagęszczeniu włosków. Zwykle charakteryzuje się gęstą, smolistą formułą dokładnie pokrywająca każdą rzęsę z osobna, co przyczynia się do powstania efektu rozłożystego wachlarza. Składnikiem odpowiedzialnym za ten rezultat jest w większości przypadków kaszmir, którego cząsteczki sprawiają, że pogrubiający tusz do rzęs spełnia obietnicę zawartą w nazwie.

Tusz do rzęs hypoalergiczny

Uciążliwe podrażnienia i łzawienie oczu uniemożliwiają wielu kobietom korzystanie z ich ulubionej mascary. Ratunkiem w takich sytuacjach stają się tusze hypoalergiczne. Coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie takich produktów do swojej oferty, co z pewnością ułatwi znalezienie satysfakcjonującej opcji każdej osobie borykającej się z problemem wrażliwych oczu.

Wodoodporny tusz do rzęsy

Tusz do rzęs wodoodporny to rozwiązanie dla tych, których oczy często narażone są na kontakt z cieczami. Może to dotyczyć wizyt nad morzem, kąpieli w basenie, przebywania w rejonach deszczowych albo tropikalnych, gdzie pot produkowany przez gruczoły twarzy stanowi potencjalny czynnik ryzyka dla trwałości naszego makijażu. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na wybór tuszu z tej kategorii, wskazane jest również nabycie przeznaczonego dla niego płynu bądź mleczka do demakijażu, ponieważ w przeciwnym razie codzienne usuwanie mascary z rejonu oczu okaże się problematyczne i czasochłonne.

Podsumowując, rodzajów tuszów jest wystarczająco dużo na każdy przypadek.

Jak bez trudu można zauważyć, gama opcji oferowanych przez producentów kosmetyków do makijażu jest naprawdę imponująca. Oczywiście niemożliwym jest wybranie spośród nich tej najlepszej. Jest to kwestią całkowicie indywidualną – zależną od preferencji, atrybutów naszego ciała oraz stylu życia. Z tego względu warto próbować nowych produktów i najefektywniejszego rozwiązania, dopóki nie uda nam się zrealizować marzeń o pięknym spojrzeniu.

Źródła:

  1. Dermatologia estetyczna, Baumann Leslie, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2018, ISBN: 9788320043396
  2. Textbook of Cosmetic Dermatology, Series in Cosmetic and Laser Therapy, Robert Baran, Howard I. Maibach, CRC Press, 2017, ISBN: 1482257351, 9781482257359

Dodaj komentarz