Sztuczne rzęsy – jak wybrać te najlepsze?

 

W naszym życiu ma miejsce wiele okazji w trakcie których szczególnie zależy nam na dobrym, a wręcz olśniewającym wyglądzie. Należą do nich przede wszystkim śluby oraz wesela, wszelakie imprezy okolicznościowe, rodzinne, a także te niezwiązane z życiem prywatnym, czyli imprezy firmowe, rozmowy o pracę. Na wydarzenia te zakupujemy nowe ubrania, idziemy do fryzjera, czasem nawet zamawiamy makijażystkę. Wiele kobiet preferuje jednak samodzielne wykonywanie makijażu. Znają one swoją twarz i wiedzą jakich kosmetyków użyć, aby podkreślić zalety i zamaskować ewentualne wady. Istnieje pewien trik, który nada każdemu spojrzeniu blasku, a każdej kobiecie pewności siebie.


Spis treści artykułu:

Zastosowanie sztucznych rzęs na oku!

Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne, a kobiety, których natura nie obdarzyła bujnymi rzęsami, nie mają już dłużej powodu do narzekań. Osoba, która po raz pierwszą ma zamiar po nie sięgnąć ma wiele pytań, na przykład; „gdzie można kupić sztuczne rzęsy?”. Sztuczne rzęsy można zakupić w każdej drogerii, ale nie tylko. Dostępne są one również w sklepach internetowych, można się w nie zaopatrzyć, nie wychodząc z domu.

Jakie sztuczne rzęsy są najlepsze i jaką formę wybrać?

Najlepiej sięgnąć po rzęsy ze sprawdzonych marek, takich jak; Ardell, Amazing Shine, czy Royal Lashes Out, są to sprawdzone produkty, które mogą być używane wielokrotnie. Jeśli tylko będziemy o nie dbać i stosować się do instrukcji ich użytkowania oraz przechowywania. Sztuczne rzęsy występują w paru postaciach. Można je zakupić jako całe paski rzęs lub połówki, a nawet indywidualne kępki, które wyglądają bardzo naturalnie. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu wszystkich akcesoriów do pielęgnacji oraz aplikacji rzęs. Po głębszym zastanowieniu się gdzie kupić sztuczne rzęsy, sklep internetowy zdecydowanie przeważa nad drogerią.

Jak przykleić sztuczne rzęsy na swoje oko?

Z tym nawet osoba początkująca nie powinna mieć problemu. Dobry klej to podstawa, gdyż najgorszym koszmarem może okazać się odlepienie rzęs w miejscu publicznym, w miejscu gdzie nie mamy możliwości, aby się poprawić i szybko naprawić zaistniałą sytuacją. Poza tym nikt nie chce się zamartwiać w trakcie imprezy o stan swojego makijażu, gdy tak naprawdę zabawa powinna być szampańska. Podsumowując, każda kobieta powinna posiadać chociaż jedną parę sztucznych rzęs. Mogą one zostać wykorzystane przy każdej okazji, a osoby początkujące zawsze mogą podejrzeć filmiki na Youtube jak je szybko i sprawnie zakładać!

Jednak pamiętaj. Sztuczne rzęsy nie zawsze są dobrym pomysłem!

Warto pamiętać, aby nie wybierać tych najtańszych, gdyż nie będą się one prezentowały dobrze na oku, a jak wiadomo chodzi o to, żeby lśnić, a nie odstraszać. Okazja również ma znaczenie, sztuczne rzęsy jakie nosimy w ciągu dnia różnią się od tych, które zakładamy wieczorem. Wiadomo, iż w ciągu dnia nikt nie chodzi tak samo umalowany jak wieczorem, a więc jeśli sztuczne rzęsy są elementem dziennego makijażu, dobrze aby sprawiały one naturalne wrażenie. Wieczorne wyjścia oraz imprezy to świetna okazja na wykorzystanie długich, spektakularnych rzęs, które idealnie podkreślą makijaż smokey eyes.

Źródła:

  1. Beauty Therapy: The Foundations : the Official Guide to NVQ/SVQ Level 2, Lorraine Nordmann, Cengage Learning EMEA, 2007, ISBN: 1844806952, 9781844806959
  2. Kosmetyka ozdobna i pielęgnacja twarzy, Informacje o produktach kosmetycznych i ich prawidłowym stosowaniu, Xenia Petsitis Katrin Kipper, Wydanie II polskie pod redakcją Barbary Pytrus, MedPharm Polska

Dodaj komentarz