Odżywka na porost rzęs – jak wybrać odpowiedni preparat?

 

Każda z nas, pragnie mieć piękne, gęste i długie rzęsy. Jednak chcieć, nie zawsze oznacza móc, dlatego wiele pań, nie może się nimi cieszyć. Na szczęście dzięki wielu latach badań, jesteśmy w stanie wspomóc matkę naturę i zastosować odpowiedni preparat na porost rzęs. Na rynku, producenci oferują bardzo szeroki wybór tego typu specyfików, dlatego każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie. Musimy jednak uważać na to co nakładamy na rzęsy, aby po prostu nie pogorszyć ich stanu.


Spis treści artykułu:

Wybór odpowiedniej odżywki na porost rzęs

Podstawowym i znanym sposobem na krótkie rzęsy, co na wzrost rzęs ma zbawienny wpływ, jest dokładny demakijaż oraz masowanie okolic oczu. Staranne i systematycznie oczyszczanie rzęs z resztek makijażu, ma decydujący wpływ na ich kondycje, nie można tego zaniedbać, ponieważ osłabione rzęsy mają tendencje do wypadania i łamania się.

Najczęstszym problemem, nie jest jednak długość rzęs, a ich ilość, bardzo często są one rzadkie i delikatne. W takim wypadku, co na porost rzęs zastosować? Najmniej inwazyjnym, a mogącym przynieść zadowalające skutki jest zastosowanie do tego celu olejku rycynowego. Systematycznie wcierany w linie rzęs, zagęści je oraz przyciemni, musimy być jednak cierpliwe, albowiem rezultaty nie będą widoczne od razu.

Preparat na porost rzęs rekomendowany przez czytelników

Dobra odżywka na porost rzęs, to nie tylko ta, która ma dobry skład, ale także taka, po której nasze rzęsy, po odstawieniu serum, nie powrócą do stanu sprzed kuracji. Niestety, wiele odżywek, nawet tych droższych, ma do tego tendencje, a przecież nie chcemy uzależnić ich stanu od preparatów na porost rzęs. Dobra odżywka na porost rzęs, która nie uzależni naszych rzęs od dostarczanych składników – jak donoszą przede wszystkim nasze wierne czytelniczki – to Miralash. Bardzo dobry skład, na bazie naturalnych składników, przyniesie naprawdę świetne rezultaty. Używałaś? Koniecznie napisz o swoich przemyśleniach i doświadczeniu w komentarzu!

Jednak kontynuując.

Jak wydłużyć rzęsy poprzez użycie zalotki albo liftingu?

Czasami problem nie tkwi w ilości, czy długości naszych rzęs, a zwyczajnie w ich ułożeniu. Posiadaczki prostych rzęs, pomimo pomalowania ich, nie widzą zbyt dużego rezultatu. Wówczas na pomoc może przyjść zalotka, lub trochę bardziej inwazyjny zabieg, mianowicie lifting rzęs. Podkręcenie ich sprawia, że stają się one optycznie dłuższe gęstsze. Jednak w tym przypadku, musimy zaopatrzyć się także w dobry tusz do rzęs, który będzie trzymał nasz skręt, potrafią one kosztować naprawdę dużo. Dlatego warto zainwestować w dobrą odżywkę (np. Miralash), która zagwarantuje nam długie, gęste i mocne rzęsy, bez stosowania zalotki i niejednokrotnie, dosyć drogiego tuszu.

Podsumowując, nic nie będzie działało samo i wymaga naszej inwesytcji!

Coś, co jest dobre na porost rzęs, niekoniecznie będzie dobre dla naszych oczu, dlatego bardzo ważne jest, aby przeanalizować skład, ponieważ nisko półkowe produkty, często mają w sobie składniki alergizujące. Co prawda, dobry preparat na rzęsy nie musi być drogi, jednak w takim przypadku, musimy mieć na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie. Warto także zwrócić uwagę na to co jemy. Dobrze zbilansowana dieta, wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także kondycje włosów, skóry i paznokci. Oprócz wspomagania porostu rzęs zewnętrznie, musimy także dostarczyć im składników od wewnątrz, dokładnie takich, jakich potrzebują.

Źródła:
  1. Dermatologia, Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter Burgdorf, Czelej, Lublin 2009, wyd.1, ISBN: 978-83-60608-32-6
  2. Cosmetic Dermatology: Products and Procedures, John Wiley & Sons, 2015, ISBN: 1118655486, 9781118655481

Dodaj komentarz